(Wpis nr 307) Dziś w cyklu…

(Wpis nr 307)
Dziś w cyklu „Filmy ze Złotej Ery VHS” ( #zlotaeravhs) będzie film, przez jednych uważany za SF, przez innych za docudramę, w każdym bądź razie to oparta na faktach historia zaginięcia człowieka, który > później twierdził, że został porwany przez UFO… Czy to prawda, czy oszustwo, każdy sam musi ocenić…

„Uprowadzenie” (Fire in the Sky, 1993)

5 listopada 1975 roku, godzina 17:49, Białe Góry, północno-wschodnia Arizona, USA.
Grupa drwali wracająca z pracy zauważyła krążący nad ziemią dziwny obiekt. Jeden z nich, Travis Walton wysiadł z furgonetki i poszedł w stronę tajemniczego obiektu. Wtedy ogarnął go promień światła wystrzelony ze statku.
Kumple Waltona uciekli, on nie miał tyle szczęścia, został wciągnięty na pokład. Koledzy opowiedzieli o tym zdarzeniu policjj i ludziom w miasteczku, jednakże nikt w to nie uwierzył, wyśmiewając tę historię.
Do tego policjant prowadzący śledztwo podejrzewa, że ta „historyjka” ma ukryć fakt zamordowania Waltona.
Wszystko się zmienia, gdy po kilku dniach zaginiony zostaje odnaleziony i szczegółowo opowiada o swoim uprowadzeniu i pobycie na statku, gdzie został poddany bolesnym badaniom i eksperymentom medycznym jakie na nim przeprowadzili kosmici z UFO.

Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line, z lektorem, na vShare lub Cda.

Dla zainteresowanych UFO – polecam film „(Incydent w) Roswell”.

Poprzedni wpis – sensacja z ciężarówkami „Czarny pies”, wcześniej – kickboxing „Czarny pas” i thriller o Yakuzie „Czarny deszcz”.

⇨ #zlotaeravhs – mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć „hurtowo” komplet ich okładek…
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#ufo #takbylo #kosmici #gruparatowaniapoziomu #filmnawieczor

pokaż spoiler #gimbynieznajo #ogladajzwykopem
#nostalgia #film #kino #obcy #wykopplus30club #filmy #sf #sciencefiction #scifi @tehseriouscate #fantastyka