(Wpis nr 306) Kolejny film w…

(Wpis nr 306)
Kolejny film w cyklu „Filmy ze Złotej Ery VHS” to akcja rozgrywająca się w świecie kierowców ciężarówek, z Patrickiem Swayze w roli głównej…

” Czarny Pies ” (Black Dog, 1998)

Wśród amerykańskich kierowców ciężarówek od stu lat krąży legenda o Czarnym Psie.
TIR-owcy opowiadają o pojawiającym się na drodze i biegnącym w ich kierunku wielkim czarnym psie z wyszczerzonymi zębami i czerwonymi ognistymi oczami. W chwili, gdy chcieli go ominąć każdorazowo dochodziło do wypadku. Wieść niesie, że pies pojawia się tym kierowcom, którzy za długo są w trasie i tym którzy zbyt szybko lub zbyt nachalnie chcą się dorobić.
Czarnego Psa zobaczył też zawodowy kierowca Jack Crews (Patrick Swayze). W następstwie spowodowanego przez siebie śmiertelnego wypadku drogowego, trafia do więzienia. Raptownie pogarsza się wskutek tego sytuacja materialna jego rodziny – żony Melanie i córki Tracy. Po opuszczeniu zakładu karnego Jack staje przed perspektywą utraty domu, na który pracował przez długie lata przed wypadkiem. Nie chcąc, aby do tego doszło, przyjmuje posadę u odrażającego typa nazwiskiem Cutler.
Jack otrzymuję od niego propozycję nie do odrzucenia: za 10000 dolarów ma przewieźć na drugi koniec USA transport umywalek i sedesów, wśród których jest ukryta nielegalna broń, warta miliony. Siadając za kółkiem osiemnasto-kołowca wie, że ryzykuje życie swoich bliskich. Po drodze ktoś chcę przejąć ukryty ładunek, w związku z czym porywa żonę i córkę Jack’a. Jeśli broń nie dotrze do celu na czas, obie zginą. Na jego drodze pojawia się coraz więcej przeszkód: FBI, policja i mafia. Wszyscy chcą zatrzymać pędzącą ciężarówkę. Jednak Jack prędzej zginie niż zdejmie nogę z gazu.

Krótki zwiastun PL z polskiej TV.
Zwiastun oryginalny.
Strona Filmweb.

Dla przypomnienia krótki fragment filmu z pojedynkiem ciężarówek. [Youtube]

Cały film on-line, 720p, lektor. Cda lub Resetoff.

Wcześniej przypomniałem inne filmy z ciężarówkami, m.in thriller S.Spielberga „Pojedynek na szosie”, czy telewizyjną produkcję „TIR-Morderca”.

Poprzedni wpis ⇨ film sztuk walki – kickboxing…
„Czarny pas”.


⇨ #zlotaeravhs – mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć „hurtowo” komplet ich okładek…
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#ciezarowki #tir #poscig #filmnawieczor #ogladajzwykopem

pokaż spoiler #nostalgia #akcja #film #wykopplus30club #filmy #thriller #kinematografia #gimbynieznajo #lata90 @tehseriouscate