Tragedia czternastolatki…

Tragedia czternastolatki pokazana w filmie Latkowskiego, która popełniła samobójstwa, a także jej rodziny oraz dziewczyn wykorzystanych i skrzywdzonych przez bandziorów, jest bezsporna. Niemniej jednak Latkowski nie pokazuje nic nowego. O tej sprawie już lata temu pisały media, z Gazetą Wyborczą na czele, która otrzymywała w tej sprawie stosy pozwów (podobnie jak dziś od PiS i jego nominatów ze spółek skarbu państwa), a za znalezienie haków na jej dziennikarzy „Krystek” oferował 50 tys. złotych. Powstała nawet na ten temat książka. Latkowski jednak o tym nawet słowem nie wspomina. Nie pasowałoby do narracji, że „lewackie elity” chronią pedofili…

Inny mój zarzut wobec tego filmu, jeżeli już go porównywać do filmów braci Sekielskich, to fakt braku smaku, wyczucia i gustu Laskowskiego, który, nie wiem po co, chyba żeby podkręcić emocje, umieścił w filmie inscenizowane sceny gwałtu, wciąż pokazywał nogi modelek (?), to wszystko się ociera niemal o soft porno. Moim zdaniem szczególnie w filmie o takiej tematyce, to po prostu przegięcie.

I dlaczego w filmie nie ma absolutnie żadnych dowodów na udział pokazywanych celebrytów w tych gwałtach i przestępstwach? Przecież to właśnie ten udział miał być clou filmu, i tak to jest propagandowo sprzedawane. Gdzie więc są dowody? Chociażby ich cień, np. rozmowa z jakimś informatorem z policji, prokuratury, świadkiem, który coś konkretnego i o konkretnej osobie by opowiedział?

Jakże inne jest podejście do roboty dziennikarskiej braci Sekielskich – staranne, rzetelne, udokumentowane, dopracowane, wyważone, bez epatowania nagością i taniego skandalizowania. Tylko, że oni chcieli, chcą, rozwiązać ważny problem, a nie zrealizować film na polityczno propagandowe zamówienie, a dziennikarstwo robione w takim celu, choćby i w najlepszych intencjach, przestaje już być dziennikarstwem….

#polska #spoleczenstwo #film #dokument #pedofilia #tvpis #neuropa #4konserwy