#poroncowekino powraca a wraz…

#poroncowekino powraca a wraz z nim #filmnawieczor: „Cam”, który jest od wczoraj dostępny na platformie #netflix. Wcześniej longplayowy debiut Daniela Goldhabera można było oglądać głównie na festiwalach, gdzie na Fantasia Film Festival zgarnął nagrodę za najlepszy scenariusz. Film skupia się na dziewczynie imieniem Alice, która pokazuje swoje walory przed seks kamerką. Ktoś niestety przywłaszcza sobie twarz głównej bohaterki i przejmuje jej konto…

Obraz, wbrew powyższemu opisowi, nie skupia się na typowym schemacie „revenge movie” ani też specjalnie nie zadaje pytań, czy praca, którą wykonuje bohaterka jest moralna bądź nie. Za to bardzo udanie pokazuje, jakie zagrożenia czyhają na zwykłego, szarego człowieka w internecie. Czy to w nadchodzącej dobie „deep fake” czy też po prostu wskutek rozwoju technologicznego i przeniesienia swojego życia do tego wirtualnego. Stalkerzy, złodzieje tożsamości, ostracyzm społeczny. Główna bohaterka bardzo dobrze poradziła sobie z rolą, wypadła naturalnie, co było szalenie ważne – to ona ma 90% czasu na ekranie. Dzięki niej film ogląda się z dużą dozą przyjemności i ma się wrażenie, że podobna historia może wydarzyć się tuż za ścianą, u Twojej sąsiadki. Całość dopełnia udanie dobrany soundtrack stojący gdzieś na krawędzi synthpopu i dancepopu.

Krótko podsumowując: udany film, bez dłużących się minut. Nie wgniecie może Was w fotel i nie usuniecie po nim panicznie swoich zdjęć z portali społecznościowych, ale powinniście się dobrze bawić. Lekki klimat kiczu w transmisjach, soft-porno, realna główna bohaterka, trochę cycków… ( ͡º ͜ʖ͡º) Opis:

pokaż spoiler Popularna dziewczyna pracująca na seks kamerce traci konto na rzecz swojej sobowtórki. Postanawia więc odnaleźć tajemniczą nieznajomą i odzyskać skradzioną tożsamość.

Muszę Was przeprosić, że ostatni raz o filmach nabazgrałem tutaj jakieś 6 miesięcy temu, niestety pochłonęły mnie inne obowiązkowi, ale liczę na to, że będzie pojawiać się więcej takich mini-recenzji. I nie tylko SF jak kiedyś 🙂 #film #thriller #netflixpl #kino #sciencefiction #filmy #ogladajzwykopem #cam