Niebieska małpa…

Niebieska małpa (1987)

Dzisiaj żeby w końcu odpocząć od slasherów, zombie i innych wirusów to przygotowałem dla was prawdziwy monster movie. Zapraszam do czytania!

Podczas pewnego pięknego poranka w jednej ze szklarni dochodzi do „wypadku” (facet dotknął rośliny i przeciął sobie rękę, ot i cały wypadek), w wyniku którego ranny zostaje miejscowy staruch. Stan owego mężczyzny z minuty na minutę staję się co raz gorszy, dlatego zostaje niezwłocznie przetransportowany do szpitala, gdzie dowiadujemy się, że jego ciało zaatakował tajemniczy pasożyt, który teraz próbuje opuścić swoją ofiarę. Cały budynek zostaje poddany kwarantannie, a tajemniczy robal zaczyna terroryzować odizolowanych od świata pacjentów i personel placówki.

Jeżeli ten opis nie zachęcił was do sięgnięcia po to dzieło, to nie wiem co to zrobi. Teraz macie prawo być skołowani, no bo tu mówię coś o jakimś pasożycie, a tytuł „Niebieska małpa”, gdzie sens, gdzie logika, otóż już wam to wyjaśniam: nie wiem co za geniusz wpadł na taką nazwę filmu, ale to tak jakby „Człowieka z Blizną” nazwać „Basen”, bo jeden z bohaterów w którejś minucie wspomina coś o basenie. W każdym razie nie mamy tutaj żadnej niebieskiej małpy, co najwyżej to przerośniętą mrówkę.

Jak mi się podobało? Cóż z początku zapowiadało się całkiem dobrze i rzeczywiście przez większość filmu było nieźle, mógłbym powiedzieć, że nawet dobrze, ale pod sam koniec to wszystko zaczyna troszkę męczyć. Znaczy nie jakoś strasznie, ale wydaje mi się, że jakby tak skrócić go o jakieś 15 minut, to nic byśmy nie stracili. Także na prawdę nie jest źle, potwór jest bardzo ładnie wykonany, aktorzy też dają radę. Co do efektów to żadnego gore tutaj nie uświadczymy, pomijają może jedną scenę. Za reżyserię tego filmu odpowiedzialny był pan William Fruet (który był też jednym z reżyserów mojego ulubionego serialu z dzieciństwa czyli „Gęsiej Skórki” (hehe #gimbynieznajo)).

Czy polecam? Myślę, że można zobaczyć, ale zdecydowanie jest to film dla fanów gatunku, a nie dla, sory za sformułowanie, zwykłych widzów (ale też możecie zobaczyć, nie że zabraniam czy coś xd). Także jeżeli nie macie pomysłu co chcecie teraz zobaczyć to nawet się długo nie zastanawiajcie tylko zabierajcie się do oglądania. Pozdrawiam!

Moja ocena: 6/10
Link do filmweba: https://www.filmweb.pl/film/Niebieska+ma%C5%82pa-1987-138716

Jeśli chcecie więcej, to zapraszam pod tag #nwjaktonazwac
#horror #film #filmweb #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gruparatowaniapoziomu