Nie Otwieraj oczu (2018) -…

Nie Otwieraj oczu (2018) – 5/10

Trochę z tym filmem tak jak z komentarzem z obrazka. Film jednej aktorki oraz popisy epizodyczne jej kolegów z planu. Budżet może i był nie mały no ale większa część poszła na garze aktorów a druga na pierwszy akt historii gdzie jest trochę efektownie.
Nie twierdze że film jest zły, jest zwyczajnie średni, w sumie ma spoko tempo, ciekawy motyw apokaliptyczny no i tyle, reszta to już te same oklepane wątki w filmach tego typu.
Już mnie trochę nudzą filmy postapo, które serwuje nam świat filmu ciągle te same historie jedynie co się zmienia to scenografia i przeciwnik. Co już mieliśmy hmm… zombi wolne/szybkie, zabójczy deszcz, mgłę, lód, kosmitów, owady itd. W tym roku mamy zabawę ze zmysłami najpierw kazano nam być cicho ( Ciche miejsce) a teraz mamy nie patrzeć.

Nie twierdze że te wszystkie filmy są złe bo jako patrzydła sprawdzają się dobrze. Tylko szkoda że twórcy przestali interesować się scenariuszem, historią, morałem itd. a rywalizują o to kto wymyśli oryginalniejszą apokalipsę a treść każdego filmu sprowadza się w zasadzie do wyścigu z punktu A do punktu B. Ja jako trochę starszy, zjadacz popcornu chce od kina już troszkę więcej.

#netflix #film #samdrabulok #nieotwierajoczu