Jest 21 maja, 2008 rok….

Jest 21 maja, 2008 rok. 18-letni Rob Knox przeżywa największy sukces w swojej, długiej jak na młody wiek, karierze aktorskiej. Po 6 latach mało znaczących ról jako statysta, młody Brytyjczyk kończy dni zdjęciowe do Harrego Potera – Książe Półkrwi, gdzie wciela się już w nieco łatwiejszą do zauważenia rolę Marcusa Belby. Nastolatek podpisał do tego kontrakt na wystąpienie w kolejnych, wówczas zaplanowanych częściach kultowej serii.

Trzy dni później, postanawia opić ten sukces w londyńskim barze Metro, do którego wybiera się razem, ze swoim młodszym, 16-letnim bratem Jamiem. Tego samego dnia do tej knajpy wybrał się Karl Bishop. Jeszcze przed przybyciem braci wywołał ogromną awanturę, oskarżając losowych gości o kradzież jego telefonu komórkowego. Gdy ochroniarze wyrzucili go z Metro za fraki, niebezpieczny chłopak odgrażał się, że wróci z kolegami. I wrócił, dokładnie z pięcioosobową obstawą. Sam doposażył się w dwa noże kuchenne. W międzyczasie do baru weszli bracia Knox.

Podbiegł chwilę po wejściu do knajpy do baru, krzycząc „no, to kto mi poprawi humor?”. Wyjął oba noże i zaczął wygrażać, ponownie, losowym osobom. Jedną z nich był Jamie Knox, który zdążył wymknąć się Bishopowi i pobiegł do starszego brata. Rob dostał szału, że ktoś atakuje jego „małego braciszka” i poszedł za młodym bandytom, który kierował się do wyjścia.

Zaczepił Bishopa, który bez zastanowienia pchnął Knoxa nożem 4 razy. Nastolatek upadł, krwawiąc intensywnie na chodnik przed barem. Przyjaciel Knoxa, który był tego samego dnia w barze, był też świadkiem zdarzenia. Próbował tamować krwotok swetrem, jednak na nic to się nie zdało. Obiecujący aktor zmarł na miejscu z wykrwawienia się. Nie dożył premiery Księcia Półkrwi.

Karl Bishop został prędko schwytany przez policję. Proces, który ruszył następnego roku, nie wywołuje na młodocianym mordercy żadnego wrażenia – nie wyraża żadnej skruchy. 4 marca 2009 roku sąd skazuje go na dożywocie. Chłopak cieszy się, bo w więzieniu „będzie miał darmową siłownię i posiłki”. O warunkowe zwolnienie będzie mógł się domagać najwcześniej w 2029 roku.

#fotohistoria #historia #film #harrypotter #historiajednejfotografii #gruparatowaniapoziomu #historiekazacha