Dziś w cyklu gdzie…

Dziś w cyklu gdzie przypominam dawne filmy z czasów #vhs nie będzie czegoś zapomnianego – wręcz przeciwnie, to przebój wypożyczalni, i do dziś dość popularny.
(Poprzednie tytuły znajdziecie tu ⇨ #zlotaeravhs.)

Sztandarowy przykład cyberpunkowego thrillera SF z Keanu Reeves’em w roli głównej, czyli…

” Johnny Mnemonic ” .

Dziś szczególnie warto go wspomnieć w kontekście premiery trailera #gry #cyberpunk2077 😉

Film został nakręcony według cyberpunkowego opowiadania Williama Gibsona.

W 2021 roku cały świat połączony jest gigantyczną siecią internetu. Prawie połowa ludzkości cierpi na tajemniczą chorobę „NAS”.
Johnny (Keanu Reeves) posiada zainstalowany w mózgu implant pamięci – twardy dysk na którym jako kurier przewozi tajne informacje.
Kolejna wizja naszej niedalekiej przyszłości, gdzie chylący się ki upadkowi świat zostaje całkowicie podporządkowany technice, która wymyka się spod jakiejkolwik kontroli. Społeczeństwo „naładowane” komputerowymi wstawkami, dyskami zapada na nieznaną chorobę, która rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Międzynarodowe gangi przestępcze walczą o dominacje w tym świecie techniki, wykradając sobie nawzajem komputerowe dane. Z jednej z większych japońskich korporacji ginie niezwykle cenny dysk z tajnymi informacjami nt. „NAS”.
W zamian za odpowiednio wysoką rekompensatę finansową Johnny zgadza się przenieść dane w swojej głowie. Jednak nadmiar wgranych informacji może uszkodzić mózg i okazać się dla niego śmiertelny.
U celu, w Newark na jego trop wpadają członkowie Yakuzy – japońskiej mafii, którzy na zlecenie mają odzyskać dane (najlepiej razem z jego głową).
Interesuje się nim także uliczny kaznodzieja uważający się za kolejne wcielenie Jezusa (Dolph Lundgren).
Rozwiązaniem jego problemu może okazać się współpraca z podziemną grupą hackerską (gdzie Ice T gra lidera grupy) , która prowadzi partyzancką wojnę z korporacjami.

Zwiastun.

Cały film on-line z lektorem (1080p,CDA).

Strona Filmwebu.

#cyberpunk #sciencefiction #akcja #filmnawieczor

pokaż spoiler #film #ogladajzwykopem #gimbynieznajo #kino #video
#filmy #fantastyka #scifi #sf #nostalgia #kasety #lata90 #90s #wykopplus30club